Warsztaty z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Kęty Podlesie

2022-10-17

Świadomi = bezpieczni.

Niecodzienne zajęcia mieli uczniowie klas pierwszych, uczęszczający do świetlicy szkolnej, mogli bowiem uczestniczących w warsztatach z pierwszej pomocy, które przeprowadził dla nich pan Piotr Gibas z OSP Kęty Podlesie wspólnie z członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kęty Podlesie: Justyną, Natalią, Oliwią, Zofią i Maksem.

Podczas zajęć okazało się, że dzieci posiadają już sporą wiedzę , ale utrwaliły sobie, jak należy zachować się będąc świadkiem wypadku, pod jaki numer telefonu zadzwonić, jak przekazać informacje przydatne służbom ratunkowym i czego absolutnie nie robić, by nie zaszkodzić samemu sobie próbując ratować poszkodowaną osobę. Miały również możliwość zrobienia masażu serca na fantomie. Zobaczyły także, jak należy korzystać z defibrylatora i jak sprawdzić, czy poszkodowany oddycha.

Następnie, podzieleni na drużyny, uczniowie pod kierunkiem Justyny, Natalii, Oliwii, Zofii i Maksa ćwiczyli podstawy pierwszej pomocy, zgłębiali tematykę pożarów, poznawali elementy stroju strażaka i zasady funkcjonowania linii gaśniczej.

Patrząc na zdjęcia nie ma wątpliwości, że zajęcia były dla dzieci nie tylko wartościowe pod względem treści, ale sprawiły im również wiele radości.

Serdecznie dziękujemy OSP Kęty Podlesie!