Szkoła z lotu ptaka

SZKOŁA Z LOTU PTAKA.
Kęcka „Jedynka” z lotu ptaka - niezwykłe fotografie naszej szkoły

Komitet budowy szkoły zawiązano w czerwcu 1897 roku a kamień węgielny poświęcono 21 października tegoż roku. Budowę sfinansowano z funduszu gminnego a prace trwały do sierpnia 1898 roku i wtedy po raz pierwszy w budynku zabrzmiał przysłowiowy dzwonek. 16 września 1910 roku włodarze gminy postanowili upamiętnić rocznicę bitwy pod Grunwaldem i przed budynkiem szkoły wzniesiono rocznicowy pomnik. Odsłonięto go 13 listopada 1910 roku. Przypomnę jeszcze, że w 1927 roku szkole nadano imię św. Jana Kantego. Tyle historii.

Budynek to niezwykle okazały i na stałe wpisał się w topografię Kęt. Przez ponad 100 lat kęczanie widują go codziennie a i ja ponad 20 lat zerkam na niego i zdaje się, że niczym zaskoczyć mnie nie może. Ostatnie lata to intensywne remonty, a że prace to długotrwałe, to piękniał nam systematycznie, jakby „niezauważalnie”.

Ostatnimi czasy otrzymaliśmy kilka niezwykłych zdjęć naszej szkoły wykonanych z drona. I stało się. Można to opisać w dwóch słowach: efekt wow !. Przedstawiamy kilka historycznych zdjęć naszej szkoły oraz fotografie wykonane za pomocą drona.  Gorąco zachęcamy do obejrzenia, bo robią piorunujące wrażenie. Mnie skojarzyły się, oczywiście z zachowaniem proporcji, z „Białym Domem”, a nawet z Minas Tirith tj. tolkienowskim białym miastem.

R. T.