Uczniowie „Jedynki” dla Seniorów w Kętach

2020-02-20

„Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny” (E.Hemingway)

Uczniowie klasy 5d SP nr 1 wraz z wychowawczynią spotkali się z Seniorami Dziennego Domu „Senior- Wigor” w Kętach. Piątoklasiści zaprezentowali Seniorom przedstawienie „Cztery pory roku”, opracowane na motywach greckiego mitu o Demeter i Korze. Aktorami byli wszyscy uczniowie, którzy przygotowali samodzielnie także swoje kostiumy, rekwizyty  i przenośną  dekorację. Nastrój przedstawienia podkreślała muzyka Antoniego Vivaldiego, fragmenty koncertu skrzypcowego „Cztery pory roku”. Seniorzy  przyjęli młodych aktorów bardzo serdecznie i nagrodzili ich występ gromkimi brawami. Bardzo cennym doświadczeniem dla uczniów jest to, że podczas spotkania był czas na serdeczne rozmowy przy wspólnym stole, przy herbacie, słodkim poczęstunku, były chwile na wymianę myśli między pokoleniami. Uczniowie mogli wysłuchać wspomnień naszych drogich Seniorów, którzy opowiadali im jak ważne są w życiu ruch, sport, zajęcia ruchowe, zdrowe odżywianie, śpiew, przyjaźń i codzienna dawka dobrego humoru.

Dziękujemy Kierownictwu i Paniom z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Kętach za bardzo serdecznie przyjęcie nas, za ważne rozmowy, poczęstunek i przede wszystkim za bezcenne spotkanie pokoleń.

Agata Wróbel Rejman