Światowy Dzień Origami

2020-10-30

Dzień 24 października uznany jest za Światowy Dzień Origami. W tym roku uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w manualne potyczki z kartką papieru. 23 października 2020r. na lekcjach matematyki dzieci próbowały swoich sił w tworzeniu papierowych figurek. Okazało się, że sztuka origami wcale nie jest taka prosta i nie bez powodu określana jest właśnie mianem sztuki. Składanie w oparciu o instrukcje w formie obrazków wymagało wiele wysiłku umysłowego i gimnastykowania wyobraźni przestrzennej. Mimo to uczniowie wytrwale dążyli do celu: pytali, próbowali, wymieniali się pomysłami. Cennych rad i wskazówek udzielali uczniowie, którzy hobbystycznie trenują sztukę origami.
Na szczególną uwagę zasługuje praca, jaką w domu wykonał uczeń klasy 7e - Kacper Walatek. Misternie zrobioną figurkę łabędzia można zobaczyć na zdjęciu.

Pozostałe prace uczniów będą czekały na Was do obejrzenia na szkolnej gazetce, kiedy wszyscy wrócimy już do szkoły:)

Anna Pająk
Dorota Pawińska