Spotkanie autorskie z Panem Poetą

2019-10-11

Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją czytelniczą przygodę…

11 października 2019 r. uczniowie klasy 1 d naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu autorskim i warsztatach z autorem książek dla dzieci- Panem Poetą, zorganizowanym w Publicznej Bibliotece w Kętach.

Pan Poeta to bajkopisarz, który w swoich bajkach pokazuje, że świat jest otwarty, pełen możliwości i dobrej zabawy i należy starać się, aby taki pozostał. W swych humorystycznych  opowieściach autor uczy akceptacji względem siebie i innych, wskazuje, jak ważna jest szczerość  i życzliwość.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajek o pawiu, kurze i kaczce, a chwilę później miały szansę podarować pawiowi nowy ogon, kurze pomogły przejść na dietę, wystroiły kaczkę.

Opowieści były inspiracją i punktem wyjścia do świetnej zabawy.  Znalazł się także czas na wybór książek i autografy z imienną dedykacją.

Małgorzata Wolas