Spektakl „W Wesołej Krainie Jana Brzechwy”

2023-05-16

16 maja w szkolnej auli dzieci ze świetlicy z grupy starszej zaprezentowały swoim rodzicom spektakl teatralno – muzyczny: „W Wesołej Krainie Jana Brzechwy”. Przedstawienie było oparte na twórczości Jana Brzechwy, jako forma realizacji programu edukacyjnego  w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Dzieci recytowały, śpiewały, tańczyły i odgrywały aktorsko wiersze tj. „Kaczka Dziwaczka”, „Kwoka”, „Tańcowała igła z nitką”, „Ciotka Danuta”, „Leń”,  „Witajcie w naszej bajce”, „Na Wyspach Bergamutach”. Ponadto, aby podkreślić radosny, śpiewająco – taneczny  nastrój spektaklu, dzieci wykonały również piosenkę „Kaczuszki”,  zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Występ dzieci, piękne stroje i kolorowa scenografia nagrodzone zostały przez publiczność gromkimi brawami. Zabawa w teatr i uznanie rodziców sprawiły dzieciom wiele radości i satysfakcji.

Olga Onyszkiewicz, Renata Zawarus