Spektakl na powitanie wiosny

2022-04-04

Wszyscy czekamy z utęsknieniem na pierwsze oznaki wiosny: przebiśniegi rozkwitające często jeszcze pod śniegową pierzynką, kolorowe krokusy, powoli rozwijające swoje płatki, radosne trele ptaków, coraz mocniej grzejące słońce…

W oczekiwaniu na te radosne chwile uczniowie klas 2-4, uczęszczający do świetlicy szkolnej, intensywnie pracowali przez kilka tygodni, przygotowując się do spektaklu „Wiosna, ach to ty!” opracowanego na podstawie książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Wiosna”.

Z pomocą nauczycielek pokolorowali i powycinali kwiaty, które wykorzystaliśmy w scenografii. Wykonali i ozdobili tabliczki z onomatopejami. Okleili słońce i wymyślili stroje pasujące do roli każdej aktorki i każdego aktora. Z dużym zaangażowaniem uczyli się swoich tekstów, wielokrotnie ćwiczyli wspólne śpiewanie piosenki  „Wiosna, wiosenka”  i cierpliwie uczestniczyli w kolejnych próbach.

Kulminacyjny moment nastąpił 22 marca. Zainteresowanie spektaklem było tak duże, że ze względu na brak miejsca w sali, zmuszeni byliśmy wystąpić dwa razy. Na widowni zasiedli najpierw młodsi koledzy i koleżanki ze świetlicy szkolnej, a następnie uczniowie klasy trzeciej. Swoją obecnością zaszczyciła na również dyrekcja szkoły.

Jak barwne to było przedstawienie, doskonale widać na powyższych zdjęciach.

Magdalena Cieślawska

Olga Onyszkiewicz