Realizacja projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

2022-12-29

W ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” oraz „Ratownicy Czytelnictwa” uczniowie klasy 5c oraz 5d wzięli udział w dwóch projektach edukacyjnych związanych z twórczym i kreatywnym podsumowaniem wiedzy na temat przeczytanych lektur.
Po przeczytaniu książki „ Opowieści z Narni” dzieci z klasy 5d wykonały piękne lapbooki, zawierające najważniejsze wiadomości z lektury, ciekawe ilustracje, krzyżówki
i notatki na temat głównych bohaterów. Każda praca wykonana została w ciekawy sposób, zawierała elementy ruchome, otwierane skrytki czy okienka.
Twórcza praca zachęciła uczniów do działania oraz pomogła w zapamiętaniu zebranych informacji w prosty i przyjemny sposób.
Drugim projektem były makiety, sporządzone na podstawie lektury „Chłopcy z Placu Broni”. Uczniowie klas 5c i 5d z pełnym zaangażowaniem tworzyli swoje dzieła. Ważna w tym przedsięwzięciu była współpraca i organizacja pracy.
Uczniowie rozwijali swoją kreatywność, uczyli się staranności i dokładności. Musieli również wyselekcjonować najważniejsze informacje z lektury. Niektórzy odrywali swoje plastyczne talenty i zdolności.

J.J.