Premiera spektaklu "Na wesoło"

2022-06-07

7 czerwca 2022r. miała miejsce uroczysta premiera spektaklu "Na wesoło", przygotowanego przez uczniów starszej grupy świetlicowej, na którą tłumnie przybyli zaproszeni goście: rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie i rodzeństwo młodych aktorów.

Inicjatorami projektu byli sami uczniowie. Zainspirowani telewizyjnymi kabaretami, chcieli zrobić coś "śmiesznego" i zaprezentować to swoim bliskim. Takiego zapału dzieci do twórczej pracy nie można było zmarnować, więc zrobiliśmy burzę mózgów i w oparciu o powszechnie znane dowcipy "o Jasiu" (zaadoptowane na potrzeby żeńskiej obsady na wersję "o Małgosi") przygotowaliśmy wspólnie scenariusz, urozmaicając go dwiema piosenkami. Reszta poszła już jak z płatka. Wspólnymi siłami zrobiliśmy zaproszenia oraz plakat reklamowy, dokonaliśmy wyboru akcesoriów i odpowiedniego ubrania do każdej scenki, a na koniec przygotowaliśmy scenografię. Każdy mógł się zaangażować i wykazać swoim talentem aktorskim, wokalnym czy plastycznym.

Olbrzymiego wsparcia udzielili nam także panowie konserwatorzy, za co serdecznie im dziękujemy :-)

Spektakl okazał się wielkim sukcesem. Publiczność doskonale się bawiła, gromko oklaskując świetnie grających młodych aktorów i szczerze komplementując ich aktorskie dokonania.

Olga Onyszkiewicz