„Po nitce do kłębka“

2020-02-25

Dnia 17 lutego uczniowie klas 2b i 2c udali się na wycieczkę do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku – Białej na spektakl pt. „Po nitce do kłębka“. Wizyta w teatrze miała na celu wprowadzenie dzieci w świat sztuki. Spektakle teatralne angażują wiele zmysłów m.in. wizualne oraz słuchowe, rozwijają kompetencje społeczne, uczą wyrażania opinii i przede wszystkim są świetną zabawą i rozrywką. Spektakl „Po nitce do kłębka“ był barwną i wesołą opowieścią o przygodach małego, wełnianego Kapciuszka, który wyruszył na poszukiwanie swojego braciszka do pary. Dzięki pouczającym przygodom Kapciuszka dzieci miały możliwość dowiedzieć się jak ważne są w życiu przyjaźń i wdzięczność. Spektakl zwracał także uwagę na temat pochodzenia i tożsamości.

Malwina Koziołek