„Pierwsze abecadło”

2020-12-01

„Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza
dla każdego Pierwszaka już w szkole

Trwa kolejna edycja kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.

Organizatorem kampanii jest Instytut Książki. W tym roku kampania została przygotowana z myślą o dzieciach, które rozpoczynają edukację w szkole podstawowej i stawiają swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

„Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie” – pisze Organizator kampanii.

„Pierwsze abecadło” to antologia tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Napisane one zostały przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci. Te wspaniałe książki czekają w bibliotece na swoich nowych właścicieli. „Pierwsze abecadło” otrzyma każdy uczeń klasy pierwszej naszej szkoły. Oby jak najprędzej.

Oprócz książki Wyprawka Czytelnicza zawiera broszurę pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – to poradnik dla rodziców  i opiekunów podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania, oraz zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Każdy pierwszoklasista otrzyma również Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania.

Projekt jest całkowicie bezpłatny. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

„Pierwsze abecadło” z pewnością ucieszy każdego Pierwszaka.
A zatem niecierpliwie czekamy na powrót do szkoły.

Magdalena Cieślawska