Mistrzowie ortografii są wśród nas

2023-11-24

22. 11. 2023 r.  po raz szósty w Szkole Podstawowej w Bielanach  odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII”. Słowa profesora Witolda Taszyckiego : „Ortografię można polubić, a nawet się z nią zaprzyjaźnić” były jego mottem. Konkurs został  objęty  patronatem Burmistrza Gminy Kęty.

Uczniowie naszej szkoły: Edyta Klęczar (kl.8a), Wiktoria Kanik (kl.8b), Julian Olearczyk (kl.7c) napisali dyktando, które wymagało doskonałej znajomości zasad i reguł ortograficznych. Prace były oceniane przez jury - opiekunki uczniów biorących udział w konkursie.

W kategorii drużynowej pierwsze miejsce zajęli uczniowie z naszej szkoły. Natomiast
w kategorii indywidualnej III miejsce zajął Julian Olearczyk.

Serdecznie  gratulujemy laureatom 😊