MAŁOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

2023-11-08

MAŁOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

„SPOTKANIE ZE SŁOWEM PIĘKNYM I PRAWDZIWYM”

W roku 2023 przypadają rocznice związane z wybitnymi postaciami twórców polskiej kultury:

- 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich,

- 100. rocznica śmierci krakowskiego artysty Włodzimierza Przerwy-Tetmajera, malarza, grafika, poety, prozaika, dramaturga, scenografa, publicysty, działacza politycznego aktywnie zaangażowanego w walkę o niepodległość Polski,

- 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, poetki, eseistki, krytyczki, tłumaczki, felietonistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, założycielki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członkini Polskiej Akademii Umiejętności. Sejm i Senat ogłosili ich patronami roku 2023.

Nasza szkoła również włączyła się w  rocznicowe obchody i wzięła udział w eliminacjach do konkursu.

Uczennice Rita Bogunia (6a), Hanna Drabczyk (6a) oraz Karina Sklorz (6c) dostały się do etapu powiatowego konkursu i reprezentowały naszą szkołę w środowisku lokalnym. Finalistkami okazały się Hanna Drabczyk (6a) i Karina Sklorz(6c), które tym samym zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego.

Uczennicom życzymy powodzenia i samych sukcesów na szczeblu wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego, a pozostałych uczniów zachęcamy do brania udziału w akcjach promujących rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz rozwijających  talent recytatorski.