Listopad w świetlicy szkolnej

2022-12-09

Listopad w świetlicy szkolnej upłynął w miłej atmosferze. Pomimo smutnej aury na zewnątrz, dzieci spędziły ten czas radośnie.

Miały okazję uczestniczyć w wielu zabawach integracyjnych oraz ruchowych w auli i na placu zabaw.

W ramach obchodów Święta Niepodległości uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne i wykonali biało-czerwone kotyliony.

Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych zorganizowaliśmy m.in.: Dzień Czarnego Kota, Dzień Myszki Miki, Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Kredki, Światowy Dzień Postaci z Bajek, Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, Dzień Łamańców Językowych. Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz Światowy Dzień Praw Dziecka skłonił nas do rozmów na temat wzajemnego szacunku i pomocy.

Aby dobrze przygotować się do święta Mikołajek, już wcześniej młodsze dzieci zostały wtajemniczone w szkolne perypetie związane z obdarowywaniem oraz samodzielnie zajęły się redagowaniem listów do św. Mikołaja.

Uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pierwszej pomocy, przeprowadzonych przez Pana Piotra Gibasa z OSP Kęty Podlesie oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą OSP Kęty Podlesie. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak należy zachować się, będąc świadkiem wypadku, pod jaki numer telefonu zadzwonić, jak przekazać informacje przydatne służbom ratunkowym i czego absolutnie nie robić, by nie zaszkodzić samemu sobie, próbując ratować poszkodowaną osobę.

Uczęszczający do świetlicy uczniowie brali również udział w przygotowaniach do Kiermaszu Bożonarodzeniowego oraz akcji „Książka to zawsze dobry prezent”, w ramach której wykonywali zakładki do książek.

29 listopada uczniów świetlicy odwiedził leśnik – Pan Wojciech Zacny, który przeprowadził pogadankę o zwierzętach, lesie i jego bogactwach.

Dzieci nie ominęły też Andrzejki. Poznały one tradycje związane z tym świętem. Wykonały również niektóre popularne wróżby, które sprawiły im ogromną radość.

Dużą atrakcją dla uczniów świetlicy okazały się warsztaty robienia samolotów z papieru z panem Adamem. Skonstruowane modele były później wykorzystane  w konkursie puszczania samolotów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji