„Kuchcikowo” na świetlicy, czyli promujemy zdrowe jedzenie :)

2019-10-10

Czy zdrowe jedzenie może być pyszne? Czy zdrowe jedzenie jest trudne do przyrządzenia? Czy zdrowe jedzenie jest drogie? Na te i jeszcze wiele innych pytań postaraliśmy się odpowiedzieć podczas niedawnych zajęć na świetlicy. Zajęcia te tym razem miały na celu promowanie wśród podopiecznych naszej świetlicy owsianki, w związku z dniem tego produktu, który miał miejsce 10 października.

Oprócz wiadomości o tym, czym tak naprawdę jest owsianka, przypomnieliśmy sobie także zasady zdrowego żywienia – omówiliśmy piramidę żywienia oraz kwestię sportu w życiu każdego człowieka. Później zaznajomiliśmy się bliżej z owsianką :) Dzieci dowiedziały się z czym można ją jeść i jak ją przygotować, poznały także pochodzenia tego produktu. Następnie przeszliśmy od teorii do praktyki – każdy z uczniów mógł w szybki sposób i przede wszystkim samodzielnie przygotować sobie porcję owsianki – z jogurtem naturalnym, z orzechami lub z bananem. Nasi podopieczni przekonali się jak łatwo można przygotować sobie zdrowy i szybki posiłek. Niektórzy pierwszy raz w życiu spróbowali owsianki – ale zasmakowali w niej i postanowili przygotować takie śniadanie w domu.