KLASA II D PRZEPROWADZA WYWIAD Z PANIĄ BIBLIOTEKARKĄ

2019-10-03

3 października uczniowie klasy II d uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Jej głównym celem było przygotowanie dzieci do świadomego korzystania z biblioteki oraz wzbudzenie zainteresowania książką.

Spotkanie rozpoczęło się od przeprowadzenia przez uczniów wywiadu z panią bibliotekarką. Ci najodważniejsi zadawali bardzo interesujące pytania;) W trakcie rozmowy mali czytelnicy dowiedzieli się od swojego rozmówcy wiele ciekawostek o książkach. Następnie pani bibliotekarka przypomniała im jak należy obchodzić się z książkami, zasady ich wypożyczania oraz jak rozmieszczone są zbiory biblioteczne i gdzie mogą szukać literatury dla nich przeznaczonej. Wielką radość sprawiło dzieciom obejrzenie teledysku promującego czytelnictwo, w którym wystąpili ich rówieśnicy. Kto wie, może i II d kiedyś coś nakręci? Uczniowie wzięli również udział w quizie pt. „Biblioteka – wiem o niej wszystko”, dotyczącym znajomości najpopularniejszych tytułów bajek oraz ich głównych bohaterów. Podczas rozwiązywania zagadek wykazali się dużą wiedzą. Na zakończenie zajęć wszyscy zgodnie zapowiedzieli, że będą często odwiedzali szkolną bibliotekę, bo to świetne miejsce, w którym zawsze się coś dzieje!

Joanna Kołodziejczyk