Jedynka w rytmach Afryki

2023-12-04

Dnia 04.12.23r. na auli w naszej szkole odbył się  koncert umuzykalniający poświęcony instrumentom perkusyjnym. Koncert prowadził Dariusz Wantuch - założyciel agencji artystycznej "Kontra" i Damian Drzymała, który zaprezentawał uczniom budowę i brzmienie m.in. wibrafonu , bongosów i innych ciekawych instrumentow perkusyjnych.

"Na koncercie odbyliśmy egzotyczną podróż do źródeł pulsującej rytmami muzyki afrykańskiej. W podróży tej muzycy opisali i zaprezentowali brzmienie różnych typowych, i rzadkich instrumentów perkusyjnych takich jak: konga, bongosy, timbalesy, kozi bęben –jako przykłady membranofonów cabasa, tubili- bambo,  marakasy, cowbell - oraz innego rodzaju grzechotki i terkotki należące do grupy instrumentów afrykańskich. Po gorących rytmach publiczność mogła odpocząć przy kojących dźwiękach wibrafonu, instrumentu o niezwykle zróżnicowanych możliwościach. Uczniowie mogli popisać się znajomością ikonicznych motywów filmowych w przeprowadzonym podczas koncertu krótkim quizie. Na koniec artyści zaprosili paru słuchaczy do stworzenia grupy perkusyjnej i wspólnie z nimi bawili się w rytm muzyki popularnej-inspirowanej gorącą muzyką afrykańską. Z pewnością  była to wyjątkowa podróż."