Dzień Chłopaka w klasie 2 a

2019-09-30

„30 września w klasie 2 a atrakcja:

specjalnie dla wszystkich chłopców,

ale również dla dziewczyn –

Fabryka Kreatywności –

eksperymenty i robotyka –

ciekawa sytuacja !!!”

30 września, uczniowie klasy 2 a wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Fabrykę Kreatywności. Po wejściu do sali lekcyjnej, dzieci mogły przeczytać na tablicy interaktywnej, z jakiego powodu przygotowano dla nich niespodziankę.

W pierwszej części zajęć uczniowie (w parach) tworzyli najprawdziwsze roboty przy wykorzystaniu najnowszej generacji zestawów Lego Mindstorms oraz Lego WeDo i WeDo 2.0. Podczas warsztatów dzieci zbudowały wybranego robota (kijankę, wyścigówkę lub tygrysa) i z pomocą instruktorów zaprogramowały go w edytorze obrazkowym.

Druga część zajęć dotyczyła różnorodnych eksperymentów. Zostały wykonane doświadczenia tj.:

- tęczowa transformacja,

- przemiana wody w sok z gumijagód, a następnie w Colę,

- lewitujące kule,

- laser i pękające balony,

- „strzelające” powietrze.

Dziękujemy Fabryce Kreatywności za podzielenie się z nami swoją wiedzą i zamiłowaniem do nauk ścisłych.

Dziękujemy paniom Patrycji Królickiej i Patrycji Zawadzie za wspaniały pomysł i zorganizowanie dzieciom ciekawych oraz twórczych zajęć.

Katarzyna Puchała

Małgorzata Paw