DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020

2020-02-18

We wtorek 18 lutego w naszej szkole, została przeprowadzona przez nauczyciela informatyki panią Sylwię Kisiałę prelekcja dla klas pierwszych związana z obchodami „Dnia Bezpiecznego Internetu”. Obchodzony jest on 11 lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo brały w nim udział tylko kraje z Europy, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Nasi uczniowie wysłuchali podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa w Internecie. Poznali adresy stron internetowch przeznaczonych specjalnie dla nich.  Ciekawe filmiki ze strony Sieciaki.pl sprawiły, że zajęcia były  dla uczniów atrakcyjne. Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że posiadają  już wiedzę  jak bezpiecznie korzystać z  Internetu.

Agnieszka Babiuch