Zimowe warsztaty plastyczne w szkolnej świetlicy

2021-12-21

Grudzień kojarzy się - nie tylko dzieciom -  z Mikołajem, choinką i oczywiście prezentami. W oczekiwaniu na te radosne momenty rozwijaliśmy naszą kreatywność i zdolności plastyczne tworząc różne ozdoby świąteczne i elementy zimowej dekoracji.

Naszą twórczą pracę rozpoczęliśmy od wykonania kartek świątecznych dla podopiecznych Hospicjum domowego w Kętach i Andrychowie oraz dla zespołu lekarsko-pielęgniarskiego Oddziału Intensywnej Terapii COVID Szpitala Miejskiego w Oświęcimiu.

6 grudnia, w mikołajkowej atmosferze, spotkaliśmy się ponownie on-line z panią Marzeną Tadeusz z Biblioteki Pedagogicznej w Oświęcimiu i w trakcie prowadzonych przez nią warsztatów  stworzyliśmy piękne kompozycje  Mikołaja w saniach ciągniętych przez cztery renifery pośród pięknie ozdobionych choinek.

Na kolejnych zajęciach z zacięciem wycinaliśmy papierowe gwiazdki,  ozdabialiśmy kolorowe dzwoneczki, robiliśmy papierowe choinki,  silikonowe bałwanki oraz bombki, które wykorzystaliśmy do udekorowania naszej świetlicowej sali. Twórczą pracę umijaliśmy sobie słuchaniem i śpiewaniem kolęd, a w międzyczasie czytaliśmy opowiadania z książki „Bajki pod choinkę”. A że byliśmy grzeczni, przynajmniej w większości ;-), to i święty Mikołaj do nas zajrzał.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć :)