Zajęcia pokazowo-warsztatowe z Speedcubingu

2023-03-27

27 marca 2023 roku klasa 1a uczestniczyła w zajęciach pokazowo-warsztatowych Speedcubingu. Dyscyplina ta polega na jak najszybszym ułożeniu Kostki Rubika w najkrótszym czasie. Zajęcia poprowadził Karol Piskorek, uczeń I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach, brązowy medalista Mistrzostw Polski 2021r., 2022r. w układaniu Kostki Rubika. Karol zaprezentował techniki układania kostki klasycznej 3na 3, kostki Clock, Piramidy, Megaminx oraz techniki układania kostki jedną ręką oraz bez patrzenia. Następnie na warsztaty przyszli starsi uczniowie naszej szkoły, którzy interesują się kostką i zaczynają przygodę ze Speedcubingiem. Były to praktyczne warsztaty rozwijania umiejętności układania kostki. Okazało się, że wśród uczniów Jedynki są pasjonaci, którzy chcą rozwijać swoje hobby. Niektórzy startują już w zawodach. Życzymy powodzenia w rozwijaniu pasji i sukcesów w tej trudnej dyscyplinie.