Z wizytą w Banialuce


2025-04-04

Klasy integracyjne - 4b i 5b odwiedziły bielski Teatr Lalek Banialuka. Uczniowie mieli okazję zobaczyć spektakl „Smoki” Maliny Prześlugi, w reżyserii Anny Nowcikiej. Obejrzane przedstawienie to barwna, pełna magii opowieść o niezwykłym spotkaniu człowieka ze smokiem. Bohaterowie mimo wzajemnych uprzedzeń, strachu wobec swojej odmienności wyruszają
w podróż, by wykonać niebezpieczne zadanie.

Prócz spektaklu uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach animacji. Poprzez zabawę
i pracę z własnym ciałem, przedmiotem i teatralną lalką poznawali na czym polega sztuka animacji czyli ożywianie w teatrze lalkowym.

Wizyta w Banialuce przysporzyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spektaklu oraz warsztatów.