Wystawa starych pocztówek w bibliotece szkolnej

2022-04-21

Biblioteka szkolna przygotowała kolejną wystawę tematyczną wraz z lekcją biblioteczną. Tym razem była to „Historia pocztówki”.

Podczas zajęć przypomniane zostały rodzaje komunikacji międzyludzkiej oraz wpływ rozwoju cywilizacji na sposoby przekazu informacji. Szczegółowo omówiono historię pocztówki. Dopełnieniem lekcji była wystawa starych pocztówek. Liczne stare pocztówki, telegramy, stara waga do ważenia listów – to nie lada gratka dla każdego zwiedzającego wystawę.

Taki „dotyk”  historii to świetny sposób kultywowania tradycji, pamiętania o tym, co ważne i o czym należy wiedzieć; to moment oddechu od krótkich codziennych konwersacji – sms, mms, mail.

Podczas zajęć zaprezentowane zostały książki zawierające fotografie pięknych pocztówek, a uczestnicy wspólnie przypominali tytuły książek, w których bohaterowie komunikują się ze sobą na wiele sposobów.

Piszmy zatem listy, ślijmy pocztówki!

MC, DH