Wyjazd integracyjny

2022-06-07

W poniedziałek 6 czerwca odbył się wyjazd integracyjny dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dzięki uprzejmości właścicielki stadniny Ranczo na Widoku, pani Małgorzaty Marek, uczniowie, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, znów mogli miło spędzić czas na łonie natury.  Główną atrakcją wyjazdu była oczywiście jazda konna pod okiem instruktorów. Dzieci zwiedziły także stajnie i dowiedziały się nieco o opiece nad końmi.  Na kilka dni przed naszym przybyciem w stadninie na świat przyszedł źrebak o wdzięcznym imieniu Ferrari, który natychmiast skradł serca nie tylko uczniów, ale także opiekunów. Następnym punktem programu była wizyta w Chacie wuja Toma, gdzie rozpaliliśmy ognisko, a czas oczekiwania na pieczone kiełbaski upłynął na miłej zabawie i odpoczynku.  Dzieci będące w różnym wieku i uczęszczające, na co dzień do różnym klas miały okazje poznać się lepiej, a jazda konna i obcowanie z naturą dostarczyły im niezapomnianych wrażeń.