Wybory do Samorządu Uczniowskiego


2024-06-10

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
na rok szkolny 2024/2025

Jak co roku - tym razem 29 maja 2024r. - odbyły  się w naszej szkole wybory przewodniczącego oraz zastępcy Samorządu Uczniowskiego. Wcześniej została przeprowadzona kampania wyborcza, w której kandydaci przedstawiali swój program i propozycje, jak mogłaby funkcjonować nasza szkoła.

W głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym społeczność uczniów klas 4 – 8 wyłoniła samorządową reprezentację szkoły. Każdy uczeń obecny w tym dniu oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego.

Oto wyniki głosowania: osób uprawnionych do głosowania: 342, głosów oddanych: 277 w tym głosów ważnych 276  i głosów nieważnych: 1. A tak rozkładały się głosy na poszczególnych kandydatów:
 
Liczba oddanych głosów:
1. OSKAR BLOK               155
2. AMELIA WALIGÓRA   59
3. ANNA WOJTASIK        37
4. KARINA SKLORZ         26

            Serdecznie gratulujemy Oskarowi Blokowi z klasy 7d, który od września 2024 roku będzie pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Amelia Waligóra również z 7d będzie jego zastępczynią, a uczennice klasy 6c Ania Wojtasik i Karina Sklorz, będą członkiniami zarządu SU. 

Wszystkie osoby, które nie  zgłosiły swojej kandydatury w wyborach, a mają ciekawe pomysły i są gotowe do działania na rzecz szkoły i wszystkich uczniów zapraszamy do pracy w Samorządzie Uczniowskim w nowym roku szkolnym J

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego