Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2025/26


2025-06-02

Jak co roku - tym w ostatnim tygodniu maja - odbyły  się w naszej szkole wybory przewodniczącego oraz zastępcy Samorządu Uczniowskiego. Wcześniej została przeprowadzona kampania wyborcza, w której kandydaci przedstawiali swój program i propozycje, jak mogłaby funkcjonować nasza szkoła i społeczność uczniowska.

W głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym społeczność uczniów klas 4 – 8 wyłoniła samorządową reprezentację szkoły. Każdy uczeń obecny i uprawniony do głosowania oddał swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza oraz opiekunowie Samorządu Szkolnego.

Oto wyniki głosowania: osób uprawnionych do głosowania: 371, głosów oddanych: 319 w tym głosów ważnych 315 i głosów nieważnych: 4 (52 uczniów było nieobecnych) A tak rozkładały się głosy na poszczególnych kandydatów:


Liczba oddanych głosów na kandydatów:
1. Karina Sklorz 202
2. Nikodem Lewicki 113
           

Serdecznie gratulujemy Karinie Sklorz z klasy 7c, który od września 2025 roku będzie pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Nikodem Lewicki z klasy 6d będzie wspierał jej działania jako zastępca przewodniczącej.

Wszystkie osoby, które nie  zgłosiły swojej kandydatury w wyborach, a mają ciekawe pomysły i są gotowe do działania na rzecz szkoły i wszystkich uczniów, zapraszamy do pracy w Samorządzie Uczniowskim w nowym roku szkolnym J

            W tym roku nasze szkolne wybory zbiegły się w czasie z kampanią drugiej tury wyborów prezydenckich. Ten zbieg okoliczności pozwolił młodzieży poczuć powagę dokonywanych przez nas wyborów i że spełnianie obowiązku wyborczego to ważne zobowiązanie i odpowiedzialność. W szkole dokonaliśmy tego i spełniliśmy obywatelski obowiązek.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego