Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej
W dniach 29 września – 3 października w naszej szkole odbył się Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. Celem tej inicjatywy było:
· zwiększanie świadomości uczniów na temat różnych form przemocy,
· kształtowanie postaw opartych na szacunku, życzliwości i empatii,
· wspieranie dzieci w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami rówieśniczymi,
· promowanie zasad bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkolnego.
W tym czasie uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych budowaniu pozytywnych relacji, rozwiązywaniu konfliktów bez przemocy oraz sposobom reagowania na przemoc. Na korytarzach pojawiły się liczne gazetki promujące komunikację bez przemocy.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywne włączenie się w działania!
Razem tworzymy szkołę wolną od przemocy!
