Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej


2025-10-10

W dniach 29 września – 3 października w naszej szkole odbył się Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. Celem tej inicjatywy było:

·         zwiększanie świadomości uczniów na temat różnych form przemocy,

·         kształtowanie postaw opartych na szacunku, życzliwości i empatii,

·         wspieranie dzieci w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami rówieśniczymi,

·         promowanie zasad bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkolnego.

W tym czasie uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych budowaniu pozytywnych relacji, rozwiązywaniu konfliktów bez przemocy oraz sposobom reagowania na przemoc. Na korytarzach pojawiły się liczne gazetki promujące komunikację bez przemocy.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywne włączenie się w działania!
Razem tworzymy szkołę wolną od przemocy!