Trzecia edycja „Warsztatów z iskierkami emocji”


2025-12-08

Trzecia edycja „Warsztatów z iskierkami emocji” w ramach obchodów tygodnia osób niepełnosprawnych już za nami…
W tym roku uczniowie wykonali kartki, świąteczne, które trafią do Michała.
To młody, 19-letni chłopak z ogromną pasją. Rower był jego światem, jego marzeniem, jego codziennością. Trenował wyczynową jazdę, oddychał adrenaliną i żył dla momentów, w których liczyła się tylko droga przed nim. Niestety podczas jednego z przejazdów wydarzyła się tragedia. Michał uległ poważnemu wypadkowi – doszło do poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Obecnie porusza się na wózku i bardzo intensywnie rehabilituje się w specjalistycznym ośrodku. Lekarze nie są w stanie powiedzieć, czy kiedykolwiek znów stanie na nogi. Choć Michał ma w sobie ogromną wolę walki, miewa również momenty słabości. Dlatego uczniowie oprócz świątecznych życzeń zawarli w wykonywanych kartkach iskierki pozytywnej energii w postaci motywujących słów i zdań. Wierzymy, że słowa mają moc, że dodadzą otuchy i siły Michałowi do pokonywania trudu codziennej rehabilitacji i walki o to, by nabywać wciąż nowych umiejętności. Trzymamy mocno kciuki!

Spotkanie było również elementem realizacji projektu ”Cybersmok - przeciwdziałanie fonoholizmowi i hejtowi w internecie". Fizyczne tworzenie i wysyłanie kartek to czynność "offline". Stworzenie, wypisanie, zaadresowanie i wysłanie kartki wymaga czasu i namysłu. Warsztaty były okazją do nauki wartości tradycyjnej komunikacji w kontrze do masowych, takich samych skopiowanych życzeń online.

Dziękujmy wszystkim za przybycie i gościnność nauczycielom świetlicy.
Razem stworzyliśmy dobro!!!