„Tańcowała igła z nitką…”

2022-12-27

„Tańcowała igła z nitką…” i zgodnie z tekstem, tak też się działo ostatnio w naszej świetlicy. Z tym, że kto zna wiersz Jana Brzechwy, to wie, że efektem końcowym szycia był fartuch, a w naszym przypadku piękne zawieszki: ptaszki, serca, gwiazdki, choinki oraz zakładki do książek.
Pierwotnym założeniem warsztatów szycia „Filcowe robótki”, w których udział wzięły dzieci z klas 2 i 3, było poznanie techniki posługiwania się igłą i nitką, by następnie samodzielnie uszyć ptaszka z kolorowego filcu, a skończyło się na masowej produkcji świątecznych zawieszek. Zainteresowanie uczniów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dzieci z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, które sprawiały im wiele radości, a przede wszystkim satysfakcji z uszytych rzeczy. Ponadto niektóre dzieci ujawniły swoje talenty w tej dziedzinie, a ich perfekcyjne szycie było zasługą cennych lekcji zdobytych od swoich babć i dziadków.
      Zakończeniem akcji szycia i dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość sprzedaży produktów na szkolnym kiermaszu świątecznym, za co dziękujemy Radzie Rodziców. Dzięki temu warsztaty szycia zyskały dodatkowy wymiar w postaci żywej lekcji przedsiębiorczości.
Wszystkim zaangażowanym, dzieciom i dorosłym, pięknie dziękujemy!

Zmagania dzieci doceniamy i życzymy dalszych sukcesów w kreatywnym działaniu!

Renata Zawarus
Olga Onyszkiewicz