„Szkoła pamięta”
"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych." – ks. Jan Twardowski.
Wspomnienia stanowią pocieszenie i łączą przeszłość z teraźniejszością. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach wzięła udział w akcji „Szkoła pamięta”. Wolontariusze wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu, a także inni uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, podjęli działania upamiętniające osoby, które zapisały się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Akcja miała na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią Kęt. W tygodniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych wolontariusze wraz z opiekunami oraz uczniowie klas 8a i 2c wraz z wychowawcami odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych w kęckiej społeczności. Zapalili znicze przy Pomniku Grunwaldzkim, św. Jana Kantego, na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pod tablicą upamiętniającą Kęczan zasłużonych w I i w II Wojnie Światowej oraz osób zamordowanych w obozach koncentracyjnych. Zapalili znicze pod kamienicą, gdzie mieszkał Józef Piłsudski. Odwiedzili groby na cmentarzu w Kętach, gdzie spoczywają żołnierze, powstańcy i legioniści, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Również uczennice z klasy 6b Ida W., Alicja M. oraz uczennica klasy 4a Liliana K. wykonały plakaty upamiętniające zmarłe osoby związane z naszą lokalną społecznością. #SzkołaPamięta
