Sukces dziewcząt SP 1 Kęty w Finale Wojewódzkim Czwórboju Lekkoatletycznego
02.06.2025r. na Stadionie Miejskim w Rabce Zdroju odbył się Finał Wojewódzki Czwórboju Lekkoatletycznego Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział 10 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców. Każdy z 6 zawodników drużyny startował w czterech konkurencjach: bieg 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg długi (600m dz, 1000m chł). Wynik był przeliczany na punkty, według tabel lekkoatletycznych. Do klasyfikacji drużynowej liczyła się suma punktów pięciu najlepszych zawodników zespołu.
Dziewczęta SP1 Kęty po czterech konkurencjach zajęły 1 miejsce, awansując do zawodów Ogólnopolskich.
Skład drużyny: Milena Tomasiewicz 5c, Dominika Gaweł 6a, Olga Ficoń 5c, Dorota Wójcik 6c, Zuzanna Jekiełek 6b, Zuzanna Rodak 6b, Anna Boba 6b
Klasyfikacja zespołowa wśród dziewcząt:
I miejsce SP 1 Kęty
II miejsce SP 91 Kraków
III miejsce SP 5 Bochnia
W klasyfikacji indywidualnej Milena Tomasiewicz zajęła III miejsce, tuż za Nią uplasowała się, ze stratą tylko jednego punktu, Dominika Gaweł.
To wielki sukces naszych uczennic. Ogromne gratulacje za wysiłek i włożoną pracę. Życzymy dalszych sukcesów.
Podziękowania dla Rady Rodziców SP 1 Kęty za zasponsorowanie posiłku regeneracyjnego dla dziewcząt.
B. Kawończyk
