Spotkanie z piłkarzem w świetlicy

2022-12-08

6 grudnia, w magiczny mikołajkowy dzień, w świetlicy szkolnej odwiedził nas absolwent naszej szkoły, piłkarz – obrońca środkowy Ruchu Chorzów Konrad Kasolik, który podzielił się z uczniami cenną wiedzą dotyczącą uprawianej przez siebie dyscypliny sportowej. Nasz gość nakreślił dzieciom ścieżkę swojej kariery zawodowej, w jakich klubach trenował oraz przedstawił, jak wygląda jego typowy dzień treningowy. Zwrócił szczególną uwagę, że warto mieć marzenia, a trenowanie na etapie dziecięcym przede wszystkim musi sprawiać radość. Natomiast jeśli dojdzie do tego systematyczność, konsekwencja, pierwsze sukcesy, to satysfakcja jest ogromna. Dzieci, zarówno chłopcy jak i dziewczynki, były zainteresowane i chętnie zadawały pytania, jak również dzieliły się swoimi doświadczeniami dotyczącymi sportu.
      Następnie uczniowie podzieleni na dwie grupy, młodsze z klas pierwszych i starsze z klas drugich i trzecich, wzięły udział w krótkim treningu prowadzonym przez piłkarza.
     Spotkanie zakończyło się miłym akcentem rozdania autografów, zainicjowanym przez dzieci.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie i życzymy wielu sukcesów sportowych!!!