Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach
II sesja V kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kętach odbyła się 25 marca 2025 r. o godzinie 9.00. Obrady rozpoczęto oficjalnym otwarciem sesji, potwierdzeniem jej prawomocności, ustaleniem porządku obrad oraz przyjęciem protokołu z poprzedniego posiedzenia.
W ramach sesji, głos zabrał zastępca dyrektora Domu Kultury w Kętach, pan Piotr Wojtyczek. Zaprezentował plan nadchodzących działań oraz inicjatyw organizowanych przez placówkę. Następnie rada podjęła uchwałę dotyczącą kalendarza prac na rok 2025. Własne pomysły dotyczące działań MRM przedstawiła również jedna z uczestniczek sesji:
1. Spotkania młodzieży szkolnej z dietetykami, którzy przekażą uczniom najważniejsze informacje dotyczące zdrowego odżywiania.
2. Pomoc koleżeńska - korepetycje prowadzone przez starszych uczniów dla młodszych kolegów/koleżanek, mających trudności w nauce.
Po rozpatrzeniu interpelacji i zapytań uczestników sesji, dokonano ich ponownej analizy, po czym obrady zostały oficjalnie zamknięte.
Ania i Oliwia
Radne MRM w Kętach.
