„Przywitanie wiosny”
W dniach 31 marca i 1 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie wiosenne, którego tematem była tradycja topienia Marzanny. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy 3a, którzy przygotowali spektakl dla rodziców i uczniów klas młodszych oraz dzieci z zerówki. Inscenizacja pt. „Marzanna” pełna była kolorowych kostiumów i rekwizytów przedstawiających symbole wiosny. Spotkanie było wyjątkowym wydarzeniem, które połączyło edukację, tradycję i radość z nadejścia wiosny. Towarzyszyła temu wesoła muzyka, która słuchaczy wprawiła w dobry, pogodny nastrój. Uczniowie mieli okazję pokazać swoje umiejętności i przekazać wiedzę o zwyczajach witania wiosny. Scenariusz oparty był na sporze panien i kawalerów na temat pochodzenia zwyczaju topienia Marzanny. Ten merytoryczny konflikt rozwiązali profesorowie, którzy wyjaśnili skąd wzięła się tradycja żegnania zimy.
Na koniec spotkania z rodzicami odbył się Wiosenny Pokaz Mody. Dziewczęta zaprezentowały wiosenne kreacje i stylizacje skupiające się na żywych kolorach i barwnych kwiatach. Przedstawienie zakończyło się gromkimi brawami, a skoro aktorzy pożegnali zimę w ramach szkolnego teatru, to może w końcu nadejdzie prawdziwa wiosna.
A.P, A.H.
