Październik w świetlicy

2022-10-31

Październik w świetlicy szkolnej wypełniony był wieloma ciekawymi aktywnościami.

Kalendarz Dni Nietypowych stał się dla nas inspiracją do przeprowadzenia wielu ciekawych zajęć świetlicowych. Obchodziliśmy m.in.:

• Światowy Dzień Zwierząt – rozmowa na temat właściwego traktowania zwierząt,
    Dzień Warzyw i Owoców – rozmowa o korzyściach płynących z jedzenia owoców i warzyw oraz wykonanie „owocowego węża”,
  • Europejski Dzień Ptaków – poznanie ptaków żyjących w Polsce oraz nauka ich rozpoznawania,
  • Europejski Tydzień Kodowania – rozwiązywanie zakodowanych wiadomości oraz tworzenie własnych kodów,
  • Dzień Poczty Polskiej – w ramach którego dzieci uczyły się prawidłowo adresować paczki, projektowały własne znaczki pocztowe oraz odbyły spotkanie z listonoszem, który przekazał wiele ciekawych informacji na temat sposobu funkcjonowania poczty oraz specyfiki pracy listonosza.

W ramach akcji „Kocham słyszeć” dzieci dowiedziały się, jak wspierać osoby z niedosłuchem lub niesłyszące oraz poznały podstawowe zwroty w języku migowym.

W ramach współpracy z biblioteką szkolną świetlica wzięła udział w wydarzeniu „Czytanie na przerwach”. Uczniowie z klas starszych wraz z nauczycielami czytali dzieciom fragmenty książek.

W październiku uczniowie brali także udział w zajęciach artystycznych z wykorzystaniem:

• materiałów z recyklingu,
  • piasku kinetycznego,
  • liści,
  • papieru kolorowego – technika origami,
  • warzyw – malowanie dyni na Halloween.

Wiele radości sprawiały dzieciom zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem kolorowych kubeczków, konkurs karaoke, gry planszowe oraz wspólne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.