O naszej krwi słów kilka, czyli akcja propagowania krwiodawstwa w Jedynce

2023-03-29

Co roku w naszej szkole zaznajamiamy uczniów z ideą oddawania krwi. Hasło „Łączy nas krew, która ratuje życie!” nabiera głębokiego sensu, gdy zaczynamy poznawać tajemnice krwi, odkrywamy zalety jej oddawania i dowiadujemy się, jak wiele może zdziałać każdy człowiek, stając się jej dawcą.

W najbliższym czasie w klasach odbędą się zajęcia tematyczne, które będą mieć na celu zapoznanie uczniów z tajnikami krwiodawstwa. Dzięki ciekawym prezentacjom i innym materiałom edukacyjnym uczniowie odkryją zalety oddawania krwi oraz zgłębią wiedzę na temat tego cennego płynu.

Aby nasi uczniowie jak najdłużej zachowali w pamięci, jak ważne jest oddawanie krwi, zachęcamy ich do udziału w dwóch akcjach:

Uczniowie klas 1-3: weźcie udział w konkursie plastycznym, który będzie przebiegał pod hasłem „Łączy nas krew, która ratuje życie!” Stwórzcie pracę plastyczną (technika i format dowolne) zachęcającą innych do oddawania krwi lub pokazującą, jak ważne w życiu każdego człowieka jest krwiodawstwo.

Uczniowie klas 4-8: weźcie udział w konkursie wiedzy na temat krwi i krwiodawstwa. Przygotujcie się, korzystając z materiałów zamieszczonych na poniższym padlecie:

Wasi wychowawcy poinformują Was do kiedy i do których nauczycieli możecie się zgłaszać.