„Nie samą pracą człowiek żyje – zabawa też potrzebna.”


2025-06-02

„Nie samą pracą człowiek żyje – zabawa też potrzebna.”
                                                                                       /polskie przysłowie/

Ta prosta prawda znalazła swoje odzwierciedlenie również w naszej szkolnej społeczności😊

Dnia 30 maja 2025 r. w naszej Jedynce odbył się piknik literacko – artystyczny. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz Rada Rodziców. Impreza była przygotowana z myślą o lokalnym środowisku kęckiej Jedynki😊.

Była to 4. edycja spotkania. Zielone tereny wokół szkoły zamieniły się w krainę bajek, szkolnych lektur, gier  i zabaw, również tanecznych. Nauczyciele wraz z uczniami, a także dla uczniów przygotowali następujące atrakcje:

- wystawa lapbooków;

- „Portret frazeologiczny”;

- „Wokół literatury”- quizy i zagadki ;

- lektury na brystolu;

- prace hobbystów/warsztaty;

- wystawa prac plastycznych uczniów;

- malowanie na kamieniu;

- malowanie na folii;

- warsztaty taneczne;

- „Emocje”  -- zabawy i kolorowanki;

- literackie gry planszowe;

- warsztaty plastyczno- sensoryczne;

- „Dzień bez tytoniu” – akcja profilaktyczna

- zabawy literackie;

- odpoczynek na kocach piknikowych;

- „Coś na ząb”😊 (tosty, wata cukrowa);

Imprezę urozmaicił  mecz piłki siatkowej – nauczyciele kontra uczniowie.

Sprzyjająca piknikowa aura sprawiła, że przygotowane atrakcje spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem.

Ogromne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która zadbała o nasze podniebienia oraz wsparła finansowo wszystkie przygotowane atrakcje, nie tylko kulinarne😊

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy, za stworzenie przemiłej atmosfery oraz  wspólną zabawę😊

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji😊