„Nie samą pracą człowiek żyje – zabawa też potrzebna.”
„Nie samą pracą człowiek żyje – zabawa też potrzebna.”
/polskie przysłowie/
Ta prosta prawda znalazła swoje odzwierciedlenie również w naszej szkolnej społeczności😊
Dnia 30 maja 2025 r. w naszej Jedynce odbył się piknik literacko – artystyczny. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz Rada Rodziców. Impreza była przygotowana z myślą o lokalnym środowisku kęckiej Jedynki😊.
Była to 4. edycja spotkania. Zielone tereny wokół szkoły zamieniły się w krainę bajek, szkolnych lektur, gier i zabaw, również tanecznych. Nauczyciele wraz z uczniami, a także dla uczniów przygotowali następujące atrakcje:
- wystawa lapbooków;
- „Portret frazeologiczny”;
- „Wokół literatury”- quizy i zagadki ;
- lektury na brystolu;
- prace hobbystów/warsztaty;
- wystawa prac plastycznych uczniów;
- malowanie na kamieniu;
- malowanie na folii;
- warsztaty taneczne;
- „Emocje” -- zabawy i kolorowanki;
- literackie gry planszowe;
- warsztaty plastyczno- sensoryczne;
- „Dzień bez tytoniu” – akcja profilaktyczna
- zabawy literackie;
- odpoczynek na kocach piknikowych;
- „Coś na ząb”😊 (tosty, wata cukrowa);
Imprezę urozmaicił mecz piłki siatkowej – nauczyciele kontra uczniowie.
Sprzyjająca piknikowa aura sprawiła, że przygotowane atrakcje spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem.
Ogromne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców, która zadbała o nasze podniebienia oraz wsparła finansowo wszystkie przygotowane atrakcje, nie tylko kulinarne😊
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy, za stworzenie przemiłej atmosfery oraz wspólną zabawę😊
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji😊
