Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

2022-12-08

W tym roku świętowanie „Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami” zbiegło się obchodami „Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień” oraz z rozstrzygnięciem konkursów na „Życzliwe słowa i zwroty” w pracach plastycznych oraz słownikach. W przeddzień tego święta, 2 grudnia - klasy I-III spotkały się na auli szkolnej, gdzie integrowały się we wspólnej zabawie przy piosence „Jesteśmy razem”.

W ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami” we wszystkich klasach są również prowadzone lekcje wychowawcze na temat „Jesteśmy różni, ale tacy sami. Kilka słów o tolerancji i akceptacji”. Godziny te są realizowane przez pedagogów i psychologa szkolnego.

Program Wychowawczo – Profilaktyczny zawiera zadania związane z przeciwdziałaniem używaniu wulgaryzmów przez dzieci i młodzież. W związku z tym zaprosiliśmy klasy I-VIII do udziału w konkursach: „Życzliwe słowa i zwroty” w pracach plastycznych (klasy I-III) oraz słownikach (klasy IV-VIII). Celem konkursów było uwrażliwienie dzieci i młodzieży naszej szkoły na wzajemną życzliwość, wzbudzanie pozytywnych emocji w stosunku do siebie, stosowanie miłych słów i pozdrowień.

Konkurs został rozstrzygnięty w dniu 21 listopada – w Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można było podziwiać w galerii, przy wejściach do szkoły. Uroczyste podsumowanie konkursów z wręczeniem nagród i dyplomów odbyło się 2 grudnia na auli szkolnej. W tym dniu świętowaliśmy również „Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami”.

PONIŻEJ FOTORELACJA