Luty w świetlicy szkolnej

2022-03-09

Od zakończenia ferii zimowych minął już ponad miesiąc. Aż trudno w to uwierzyć!

Czas ten upłynął uczniom przebywającym w świetlicy szkolnej bardzo atrakcyjnie. W ramach obchodzonych dni nietypowych uczniowie poznali specyfikę pracy listonosza i zakres spraw, które można załatwić na poczcie. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej wzięli udział w konkursie wiedzy o Poczcie Polskiej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkie upominki.

Z okazji Dnia Pizzy uczniowie „piekli” z masy solnej swoją ulubioną pizzę, a w tłusty czwartek „smażyli” pączki z masy porcelanowej i z papieru.

Swoje nietypowe święta obchodziły w lutym także zwierzęta. W Dniu Kota uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji o kotach i wykonali prace plastyczne, a w Światowym Dniu Wielorybów obejrzeli film przyrodniczy o tych olbrzymich ssakach.

Oczywiście nie zapomnieliśmy o Dniu Zakochanych. 14 lutego uczniowie mieli okazję poznać postać św. Walentego i dowiedzieć się, skąd się wzięły Walentynki. Wykonali również różne walentynkowe prace plastyczne.

W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego odbył się konkurs językowy, podczas którego wyłoniliśmy uczniów najlepiej znających zasady pisowni w języku polskim.

W ramach ćwiczenia szarych komórek i rozwijania kreatywności odbył się świetlicowy turniej układania puzzli, uczniowie wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem dwóch prostokątów, rozwiązywali dyktanda graficzne i bawili się w kalambury.

Nie zabrakło również zabaw i gier ruchowych przeprowadzanych w auli szkolnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Nauczycielki świetlicy szkolnej