Książka inaczej…, czyli pomysłowość uczniów z Jedynki nie zna granic

2023-05-11

Nasze młodsze pokolenie po raz kolejny wykazało się kreatywnością  oraz  twórczym zacięciem.

Uczniowie z klas 1c oraz 3c pod kierunkiem swoich  Pań Wychowawczyń  wzięli udział w nowym  projekcie czytelniczym. Tym razem podjęli się  wykonania  leporello, czyli książeczki harmonijkowej.

Jak relacjonuje Wychowawczyni klasy 1c., „wykonaniu leporello towarzyszyło dużo pozytywnych emocji. Dzieci były zaangażowane i chętnie wykonały pracę. W leporello znalazły się informacje dotyczące ich ulubionych książek”.

A w klasie 3c Pani Wychowawczyni dzieli się następującym spostrzeżeniem : „Tym razem podczas omawiania lektury pt. Afryka Kazika wykonaliśmy kolorowe leporello - kreatywną harmonijkową książeczkę, w której podsumowaliśmy wszystkie najważniejsze informacje o powieści Łukasza Wierzbickiego. Leporello to rodzaj publikacji poligraficznej w postaci arkusza papieru lub kartonu naprzemiennie złamanego w kształt harmonijki. Nasze albumy wzbogaciliśmy własnymi ilustracjami oraz ciekawymi informacjami o lekturze i Afryce. Podczas tworzenia leporello świetnie się bawiliśmy i dzięki temu zapamiętamy tę książkę na zawsze”.

Książeczki w postaci leporello zostały przekazane Pedagogicznej  Bibliotece  Wojewódzkiej Filia w Oświęcimiu, gdzie przez jakiś czas będą ozdabiać tamtejszą wystawę.

Dziękujemy Paniom Wychowawczyniom oraz Uczniom za piękną  pracę twórczą oraz przystąpienie do kolejnego  projektu  czytelniczego.

Kreatywność oraz zaangażowanie uczniów zostało udokumentowane zdjęciami.  Zapraszamy do  fotorelacji.

Nauczyciele – bibliotekarze SP 1 Kęty