Bal ostatkowy w świetlicy

„Hej ho żagle staw
Ciągnij linę i się baw
Hej ho śmiało steruj
Statkiem który jest z papieru
Hej!!!”…to piosenka przewodnia, śpiewana przez dzieci z klas pierwszych w czasie balu ostatkowego, który odbył się w świetlicy szkolnej w dniu 21 lutego.
Śpiewy, tańce, hulanki w scenerii samodzielnie wykonanych morskich girland. Tak właśnie było w świetlicy w ostatnim dniu karnawału. W tym dniu dzieci brały udział w zabawie „Muzyczny rejs statkiem”, w czasie której w formie muzyczno – tanecznej pływały po morzach i oceanach, odwiedzając kontynenty. Poznały podstawowe ruchy do danego stylu muzycznego. Przeszły przyspieszony kurs j. angielskiego do piosenki Y.M.C. A, wykonały taneczną pizzę i pranie w rytmie rock n’ rolla oraz poznały język symboli w indiańskiej wiosce.
Na zakończenie zabawy wszyscy uczestnicy dostąpili zaszczytu mianowania na marynarzy i otrzymały słodką niespodziankę.
Dziękujemy za wspólną zabawę!
Ahoj, marynarze!

Renata Zawarus