7a, 7c i 7d na wycieczce w Łodzi
W dniu 27 i 28 maja klasy: 7a, 7c i 7d wybrały się z opiekunami na dwudniową wycieczkę do Łodzi. Po drodze zatrzymaliśmy się w Tomaszowie Mazowieckim, aby zwiedzić Skansen Rzeki Pilicy i nacieszyć nasze oczy pięknymi widokami natury w rezerwacie przyrody „Niebieskie Źródła”. Mogliśmy tam podziwiać wywierzyska krasowe oraz pulsujące gejzery z piasku podrzucanego przez źródlaną wodę w różnych odcieniach niebiesko- błękitno-zielonych.
Po przyjeździe do Łodzi udaliśmy się wraz z przewodnikiem w ciekawą podróż szlakiem willi i pałaców fabrykantów łódzkich, zobaczyliśmy Pałac Poznańskiego i fabryczne osiedle robotnicze Księży Młyn. Idąc ulicą Piotrkowską podziwialiśmy okazałe kamienice, miejskie pałace, oryginalne pomniki i murale a także ciekawe podwórka np. Pasaż Róży – podwórko ozdobione mozaiką ciętych luster. Mieliśmy okazję podziwiać Galerię Wielkich Łodzian, czyli plenerowe rzeźby z brązu, upamiętniające sławne osoby związane z Łodzią oraz Aleję Gwiazd znajdującą się na szlaku filmowym. Zwiedziliśmy także Manufakturę- olbrzymie centrum handlowo-rozrywkowe powstałe na terenie dawnej fabryki włókienniczej.
W drugim dniu naszej wycieczki udaliśmy się do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, gdzie poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie „Skąd się bierze prąd?”. Wybraliśmy się w podróż po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego oglądając film w kinie sferycznym a także wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych „Jak się uczyć matematyki, czyli co robimy źle i co warto zmienić, żeby było dobrze”. Mieliśmy również czas na samodzielne poszukiwanie własnych ścieżek, najciekawszych eksponatów i tematów.
Po dwóch intensywnie spędzonych dniach, wzbogaceni o nową wiedzę oraz pełni pozytywnych wrażeń powróciliśmy do Kęt.
