Przeczytałam, polecam.

 

Książka „Ostatnia piosenka Nicholasa  Sparksa należy do literatury  społeczno – obyczajowej. Jest lekka i wzruszająca. Porusza problemy, z którymi boryka się wielu z nas: rozwód  rodziców, choroba jednego z nich, czy pierwsza miłość. Opowiada o  zbuntowanej 17-sto letniej Ronnie, która zostaje zmuszona do spędzenia wakacji u swojego ojca w małym miasteczku w Karolinie Północnej. Nadal czuje żal do niego po tym, jak opuścił rodzinę. Wydaje się, że będą to jej najgorsze wakacje w życiu. Może to zmienić pewien chłopak, którego poznaje przez przypadek podczas meczu siatkówki. Jej relacje z tatą też bardzo się zmienią, gdy Ronnie odkryje jaką jej ojciec skrywa tajemnicę.

Powieści tego autora zapadają głęboko w pamięć. Autor genialnie  pozwala poznać i zaprzyjaźnić się z bohaterami. Możemy odczuwać ich emocje i uczucia.

Bardzo gorąco polecam tę książkę osobom, które lubią prawdziwe, życiowe i wzruszające historie. Osobiście bardzo współczułam głównej bohaterce. Chciałam pomóc jej w problemach, z którymi musiała się zmierzyć. Przez długi czas po przeczytaniu tej  powieści nie mogłam o niej zapomnieć. Wracałam myślami do wydarzeń i bohaterów. Wywarła na mnie ogromne wrażenie. Dlatego bardzo zachęcam do przeczytania tej,  jak i innych książek Nicholasa Sparksa. Warto także oglądnąć ich adaptacje filmowe.

 

HZ

Script logo