Niezwykłe podsumowanie sezonu, czyli sportowcy z „Jedynki” z wizytą u Burmistrza

Kończący się rok obfitował w szereg sukcesów sportowych. Nasi uczniowie od lat biorą udział w zawodach z cyklu Beskidzkie Olimpiady Specjalne i zapewniam, że jest to sport przez duże „S”. W zawodach uczestniczą przedstawiciele wielu klubów z rejonu a rywalizacja jest zaciekła. Jak wielokrotnie podkreślałem, wynik sportowy to drugorzędna sprawa, liczy się przede wszystkim udział i przełamywanie własnych barier i ograniczeń. Chyba najlepiej ideę olimpiad specjalnych określają słowa przysięgi: „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

I choć nie tylko o sukces chodziło to bilans sportowy kończącego się roku wypadł okazale.  Wspomnę tylko o spektakularnym sukcesie w VI Regionalnym Turniej w Bocce Olimpiad Specjalnych w Strumieniu. Wszyscy nasi uczniowie załapali się na „pudło” a dwoje z nich wskoczyło na podium z numerem 1 i okazało się zwycięzcami turnieju w swoich kategoriach. Oto miejsca, które zajęli w turnieju:

I miejsce – Angelika Pasternak

I miejsce – Filip Rusinek

II miejsce – Natalia Adamus

II miejsce – Piotr Papież

II miejsce – Kamil Majkut

III miejsce – Dominik Tlałka

III miejsce – Arkadiusz Walusiak

Sporym sukcesem zakończyły się starty naszych sportowców w Regionalnym Beskidzkim Turnieju Tenisa Stołowego pod honorowym patronatem Zarządu Powiatu Wadowickiego. Wszyscy występujący w indywidualnym konkursie sprawności załapali się na przysłowiowe „pudło” a w turnieju gry pojedynczej zajęliśmy wysokie IV miejsce. Poniżej szczegółowe informacje o sukcesach sportowców z „Jedynki”:

I miejsce – Angelika Pasternak

I miejsce – Piotr Papież

I miejsce – Arkadiusz Walusiak

II miejsce – Natalia Adamus

II miejsce – Dawid Droździk

II miejsce – Filip Rusinek

III miejsce – Mateusz Grabowski

III miejsce – Piotr Hrapkowicz

III miejsce - Kamil Majkut

IV miejsce – Dominik Tlałka

Zarówno tenis stołowy jak i bocce to dyscypliny techniczne i trudno mówić o jakiś forach dla naszych zawodników. Obie wymagają skupienia, treningu, koncentracji a bocce - poznania niełatwych reguł tą grą rządzących.

Sukcesy naszych uczniów to nie przypadek - to ciężka praca, wytrwałość, poświęcenie a nade wszystko zaangażowanie w to, czego się podjęli.  Tym bardziej nasi sportowcy ucieszyli się z zaproszenia do Urzędu Gminy na spotkanie z Burmistrzem. Nie wszyscy, którzy zdobywali medale mogli się tam udać. Część zakończyła już edukację a kilku dopadły choroby, ale reszta wraz z opiekunami na spotkanie przybyła. Zostaliśmy wspaniale przyjęci i wcale nie chodzi o ciasto, upominki czy gadżety, ale wspaniałą atmosferę. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, Zastępca Burmistrza Rafał Ficoń,  Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Tomasz Bielecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach Ewa Sedeńko  oraz nauczyciele Anna Handzlik, Dorota Katańska, Jadwiga Zięba i Radosław Talar. Każdy z zaproszonych uczniów otrzymał z rąk Burmistrza list gratulacyjny. Okazało się, że Burmistrz zna większość naszych sportowców i pojawiły się pytania: o zainteresowania, plany na przyszłość, karierę zawodową, a była to dyskusja dość szczegółowa, skoro pojawiły się pytania o markę aparatu fotograficznego, którym w przyszłości ma pracować nasz uczeń i gdzie będzie zdawał ewentualne egzaminy zawodowe. Powspominaliśmy również uczniów, którzy przysporzyli „Jedynce” masę medali a gminie zapewnili sławę, ale w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli edukację w szkołach średnich i zawodowych. Była również okazja do krótkiej rozmowy na temat sportu osób niepełnosprawnych w ogóle oraz o przyszłości tej gałęzi sportu w Gminie Kęty. Z rozmów z uczniami w drodze powrotnej do szkoły dowiedziałem się, że ciasto było super, ale najlepsze były prezenty. Uczniowie otrzymali markowe torby, plecaki, słuchawki, masę gadżetów, ale chyba najbardziej cieszyli się z tego, że władze naszego miasta doceniają ich wysiłek i dostrzegają sukcesy. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i zapewniamy, że był to piękny mikołajkowy prezent dla naszych dzieciaków.

R.T.

Zapraszamy na krótką fotorelację.