KLASA I D SZLIFUJE TALENT KULINARNY

KLASA I D SZLIFUJE TALENT KULINARNY

       4 grudnia uczniowie kl. I d udali się do restauracji Mimoza na warsztaty kulinarne, w ramach których wcielili się w rolę kucharzy. Ich zadaniem było przygotowanie pysznej pizzy.

       Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w dekorowaniu tego lubianego przez wszystkich przysmaku, co sprawiło, że zajęcia były bardzo twórcze. Na cieście pojawiły się m.in. ciekawe kompozycje uśmiechniętych buziek, wykonanych z różnorodnych składników.                                        Z przygotowaniem pizzy, jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Jeszcze lepiej poradzili sobie z jej konsumpcją ;)

      Warsztaty kulinarne to dla dzieci fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów. Poprzez udział w tego typu zajęciach uczniowie rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, sprawność manualną,  a także zapoznają się z zasadami savoir-vivre przy stole.  Ponadto nabywają umiejętności planowania i organizowania swoich działań.

      Wspólne przyrządzanie posiłku było wspaniałą okazją do wzmocnienia współdziałania w grupie oraz zacieśniania koleżeńskich więzi.

                                                                                                                         

                                                                                                                         Joanna KołodziejczykScript logo