100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI.

100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości.

 

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji – 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły, w ciekawy sposób uczcili stulecie wolności.  Każdy uczeń z klas piątych, a jest ich prawie stu,  napisał jedną pocztówkę

z niepodległościowymi pozdrowieniami i informacjami o naszym miasteczku do jednej ze szkół w Polsce. Wysłaliśmy sto takich pocztówek. Zostały one specjalnie wydrukowane na ten cel przez Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Gminy Kęty.

Ze szkół, do których napisaliśmy otrzymaliśmy zwrotne pozdrowienia niepodległościowe

 i ciekawostki o tych miejscach. Na mapie Polski zaznaczyliśmy te miejscowości.

Projekt pozwolił uczniom lepiej poznać  geografię naszej ojczyzny, zachęcił ich  do podróżowania, rozbudził ciekawość i kreatywność,  nie wspominając o umiejętności zaadresowania i napisania własnoręcznie kartki pocztowej.

Dla większości była to pierwsza korespondencja pocztowa. Niektórych zdziwiło chociażby to, że znaczek można polizać i przykleić. Nie do końca było jasne gdzie napisać adres, a gdzie pozdrowienia.

Pocztówki spływają do nas w dalszym ciągu i każda witana jest z radością. Mają swoje miejsce na specjalnej tablicy. Są wśród nich takie specjalnie przygotowane na tę okazję, niektóre są wykonane ręcznie. Oprócz pozdrowień, na pocztówkach  jest wiele ciekawostek, niektóre są pisane w formie wierszowanej. Jest też jedna, której informacje są skryte pod kodem QR. 

Wszyscy, którzy do nas napisali, są dumni ze swoich miejscowości i są dumni, że są Polakami. Czujemy, że świętujemy stulecie odzyskania wolności razem z uczniami w całej Polsce. 

szkolny koordynator akcji Agata Płonka
 

 

 

 

Script logo