„UTKANY ŚWIAT” – CZYLI 5c Z WIZYTĄ W MUZEUM

W dniu 15 maja 2019 r. klasa V c udała się do Muzeum im. A. Kłosińskiego w Kętach na warsztaty pt.:„Utkany świat”. Na zajęciach uczniowie obejrzeli ciekawą  prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się z czego i jak robiono nitki, materiały  i kto je wykonywał. Poznali procesy wytwórcze przędzy, etapy przygotowawcze oraz proces tkania gobelinów. Poznali także zawody związane z produkcją wyrobów włókienniczych. Po części prezentacji,  uczniowie przystąpili do tkania,  czyli procesu wytwarzania tkaniny. Otrzymali drewniane krosna oraz zestawy włóczek. Pod okiem pracowników muzeum przeplatali ręcznie nitki osnowy i wątku. W efekcie pracy uczniów,  powstały przepiękne prace. Wykonane  rękodzieła uczniowie zabrali do domu. Warsztaty przeminęły bardzo szybko i były ciekawe dla uczniów. Uczyły  ich cierpliwości, kreatywności oraz rozwijały  wyobraźnię.

J.Wójcikiewicz-Paw